CO STWORZYLIŚMY?

Aplikacja mobilna z modułem AR

Zadanie
Stworzenie narzędzia prezentującego ofertę produktową firmy Davis Fabrics w niestandardowy ale jednocześnie użyteczny dla Klienta sposób.

Propozycja
Interaktywna, multimedialna aplikacja mobilna z modułem AR.

Wyzwanie
Prezentacja tkanin bez użycia fizycznych próbników to wyzwanie zwłaszcza w kontekście wiernego odwzorowania wzorów i faktury materiałów. Dodatkowo dochodzi kwestia prezentacji wybranej tkaniny w sposób, który ułatwi Klientowi wyobrażenie sobie, jak mogłaby ona wyglądać na meblu i zachęci go do zakupu.

Rozwiązanie
Katalog produktów z możliwością prezentacji wszystkich danych technicznych dotyczących tkanin z zachowaniem atrakcyjnej wizualnie, minimalistycznej i eleganckiej formy wpisującej się w styl marki. Wizualizacje materiałów na przykładowych modelach 3D mebli zarówno na ekranie urządzenia mobilnego, jak i w przestrzeni rzeczywistej za pomocą modułu AR jednocześnie przyciągają uwagę, pełnią funkcję prezentacyjną i użytkową, przybliżając Klientowi możliwy efekt końcowy wybranej konfiguracji. Nieszablonowe, przyciągające uwagę, funkcjonalne rozwiązanie o potencjale marketingowym i sprzedażowym.

Realizacja
W związku z bardzo napiętym czasem realizacji na potrzeby zbliżających się targów początkowo zaplanowaliśmy podstawową wersję aplikacji, która będzie rozbudowana w późniejszym terminie o kolejne funkcjonalności, głównie związane z komunikacją.

W pierwszej wersji aplikacji wydzieliliśmy podstawowe moduły:

  1. Moduł prezentacji tkaniny na meblu.
    Aby jak najlepiej zaprezentować tkaniny w ich docelowych zastosowaniach i dać klientom jak najbardziej realny obraz, zaproponowaliśmy prezentację tkanin na modelach 3D mebli. W przygotowanym środowisku studyjnym (na tym etapie bez dodatkowych aranżacji) użytkownik ma możliwość wyboru jednego z pięciu mebli, a następnie dowolnej konfiguracji tkanin. Tkaniny można zmieniać całościowo dla całego mebla lub na poszczególnych jego elementach, a zmiany widoczne są w czasie rzeczywistym.

2. Moduł katalogu wraz z wyszukiwarką.
Przenieśliśmy całą bazę tkanin wraz z ich danymi do katalogu dającego łatwy dostęp do oferty produktowej. Następnie stworzyliśmy wyszukiwarkę, dzięki której użytkownik ma możliwość wyszukiwania produktów według ustalonych parametrów i cech, przeglądania ich (karta katalogowa) oraz wyświetlenia zbliżenia splotu tkaniny (zdjęcie w wysokiej rozdzielczości).3. Moduł Augmented Reality.
Użytkownik otrzymał możliwość umieszczenia skonfigurowanego mebla w rzeczywistej przestrzeni (dzięki nałożeniu wirtualnego obrazu na obraz z kamery urządzenia). Sposób osadzenia mebla w rzeczywistej przestrzeni za pomocą śledzenie znacznika pozwala na dokładność i wyklucza zakłócenia. Ta funkcja pozwala na najlepszą i najbardziej oddającą rzeczywistość prezentację wybranej konfiguracji tkanin.

 

Jeżeli szukasz rozwiązania, które mogłoby pomóc w realizacji Twoich celów lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych propozycji, skontaktuj się z nami: sales@itsilesia.com