O CZYM PISZEMY?

Podsumowanie roku 2020 w itSilesia

Wysłano dnia: 27.01.2021 | Komentarzy: 0

Ukończenie prototypu naszego produktu BELL VR

Dzięki wsparciu uzyskanemu w ramach konkursu Design dla przedsiębiorców udało nam się zrealizować prototyp narzędzia do prowadzenia szkoleń i prezentacji w VR. Platforma umożliwia zaprezentowanie grupie użytkowników urządzenia, sposobu działania,  czynności serwisowych, Znajduje również zastosowanie w procesie sprzedażowym dzięki możliwości prezentacji unikalnych cech produktu.

 

Więcej informacji dostępnych pod linkiem – https://itsilesia.com/platforma-szkoleniowo-prezentacyjna-vr/

 

Heroo Mobile

Heroo Mobile to sieć telefonii komórkowej przeznaczona dla dzieci. Jednak oprócz dostępu do sygnału oferuje swoim klientom dużo więcej – naukę rozsądnego korzystania ze smartphonów. Dzięki zrealizowanym przez nas aplikacjom przeznaczonym dla dziecka i dla jego opiekuna umożliwiamy najmłodszym użytkownikom oswojenie się z technologią, naukę bezpiecznego korzystania z telefonu i rozsądnego podziału czasu między zajęcia online i offline oraz zachętę do spędzania czasu poza siecią, a opiekunom kontrolę i wsparcie dzieci.

 

Dla nas projekt był wyzwaniem, w ramach którego musieliśmy mocno zacieśnić współpracę naszych działów web i 3D i zrealizować go w bardzo krótkim czasie. Pierwsze wersje aplikacji dostępne są w sklepach Adroid i iOS, a nad kolejnymi prace już wkrótce.

 

Udrink

Nasz pierwszy pełnoprawny produkt. Aplikacja umożliwiająca składanie zamówień w restauracjach, klubach i pubach za pomocą własnego telefonu komórkowego i umożliwiająca zarządzanie zamówieniami po stronie baru. Za nami już kilka wdrożeń w całej Polsce, między innymi we Wrocławiu i w Gdańsku! Trzymamy kciuki, by gastronomia miała się dobrze w 2021 roku!

Więcej informacji znajdziecie na stronie http://udrink.pl/

 

Stali klienci – kontynuacje projektów

Rok 2020 to także kontynuacja współpracy z naszymi stałymi klientami. Mimo niepewnej sytuacji na rynku firmy te podjęły decyzje o realizacji projektów na dużą skalę lub rozbudowywaniu produktów, które zrealizowaliśmy wspólnie wcześniej. 

 

Dla Famur S.A. realizujemy projekt z zakresu prezentacji maszyn górniczych w wirtualnej rzeczywistości. Projekt jest kontynuacją współpracy z firmą, którą mieliśmy możliwość wspierać na kilku ważnych branżowych wydarzeniach ostatnich lat.

 

Dla Rectus Polska stworzyliśmy aplikację, o której… już niedługo 🙂 

 

Do aplikacji stworzonych we wcześniejszych latach dla Davis Polska oraz TDJ Estate i jej spółek dodawaliśmy natomiast nowe elementy.

Cieszymy się, że nasi klienci wracają do nas z nowymi pomysłami i wspólnie możemy rozwijać ciekawe produkty.

 

NCBR, stworzenie działu R&D

Przez dużą część roku nasz zespół pracował nad wnioskiem o dofinansowanie prac badawczo – rozwojowych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 8 lipca znaleźliśmy się na PIERWSZYM MIEJSCU (!) listy projektów rekomendowanych do otrzymania środków. Z początkiem grudnia rozpoczęły się prace w ramach projektu, które potrwają przez najbliższe kilkanaście miesięcy. Mamy nadzieję, że uda nam się osiągnąć wszystkie zaplanowane cele. O postępach prac będziemy na pewno informować na naszej stronie i w mediach społecznościowych.

 

Infotower i … drugi projekt B+R

W tym roku rozpoczęliśmy również współpracę z Infotower, dla której realizujemy jako podwykonawca prace programistyczne w projekcie badawczo-rozwojowym również finansowanym przez NCBR. To duży i ciekawy projekt dla branży turystyczno – rozrywkowej i dla użytkowników indywidualnych. Cieszymy się i dziękujemy za powierzenie nam tak odpowiedzialnego zadania! 

 

Praca zdalna, praktyki i nowi pracownicy

Większą część roku przepracowaliśmy zdalnie. Na pewno brakuje nam kawy we wspólnej kuchni, jednak odkryliśmy też, że potrafimy współpracować na odległość. To, co trzeba podkreślić, to fakt, że na pewno zwiększyło to u wszystkich zdolności komunikacyjne! 🙂 Pokazuje to również, że dzięki narzędziom, których dostarcza nasza branża, można naprawdę poprawić jakość pracy.

Mimo utrudnień związanych z panującą epidemią udało nam się również przeprowadzić coroczne praktyki zawodowe. Po kilku tygodniach wytężonej nauki i pracy wyłoniliśmy kandydatów i nasz zespół powiększył się o cztery nowe osoby. 

Liczymy, że zostaniecie z nami na dłużej.

 

Co przyniesie 2021? 

W itSilesia mamy naprawdę wiele planów…

Trzymamy kciuki, by wszystkie mogły być realizowane przede wszystkim w bardziej spokojnych okolicznościach. Jeśli chcecie być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapraszamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych

FB https://www.facebook.com/itSilesia.Software

Linkedin https: https://www.linkedin.com/company/itsilesia/

Dodaj komentarz