O CZYM PISZEMY?

Aplikacje targowe – HIT czy KIT?

Wysłano dnia: 16.09.2022 | Komentarzy: 0
Aplikacje targowe – HIT czy KIT?

Czyli czy warto zainwestować w multimedia na stoisku targowym.

 

Planując udział w targach jako wystawca firmy prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie odwiedzających. W końcu celem jest zainteresowanie ofertą, budowanie świadomości marki i nawiązanie relacji biznesowych, które zaowocują w przyszłości. Niezależnie od tego, czy prezentujemy produkt czy usługę, musimy czymś zaciekawić gości targów. 

 

Pomysły są różne – bogata oferta gastronomiczna, przyjemne i wygodne miejsca do odpoczynku, gadżety reklamowe, prezenty, zaproszeni goście czy nietypowa aranżacja stoiska. Jednym z ciekawych i dość często stosowanych rozwiązań są też różnego rodzaju aplikacje multimedialne i o nich szerzej w tym wpisie.

 

Na pewno wielokrotnie odwiedzając targi spotkaliście się z totemami czy aplikacjami VR, które zapewniają tak zwany efekt WOW! Często są to proste gry tylko przemycające gdzieś między wierszami logo firmy, innym razem mniej lub bardziej efektowne spacery 3d czy prezentacje.

Jaka jest jednak wartość takich aplikacji poza wspomnianym efektem? Właściwie to… niewielka 🙂 Czy zatem warto w ogóle rozważać sięgnięcie po taki produkt, czy od razu można uznać, że to tylko drogi KIT?

 

Z doświadczenia naszych Klientów wynika, że… Warto!

Niejednokrotnie mieliśmy okazję wspierać naszych klientów z różnych branż na targach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zajmowaliśmy się tak pojedynczymi aplikacjami, jak i całymi ich systemami obejmującymi przekrojowo ofertę firmy. Przygotowaliśmy w sumie kilkadziesiąt aplikacji w różnych technologiach. Można więc śmiało przyznać, że znamy się na rzeczy. 

 

Co więc naszym zdaniem stanowi o dobrej inwestycji i jakie rozwiązania mają sens?

Przemyślane. Zaprojektowane z myślą o długofalowym użytkowaniu, a nie jednorazowym wykorzystaniu na targach. Stworzone dla konkretnego użytkownika w firmie. 

Projektując aplikacje wraz z Klientami zawsze zadajemy sobie pytania – kto, jak i po co będzie używać jej po targach? Co wniesie do Waszego biznesu? Jak możemy ją później rozwijać?

Czy końcowym odbiorcą będzie dział handlowy, marketingowy czy szkoleniowy najważniejsze dla nas jest to, by aplikacja miała swoje dalsze życie i była przydatnym narzędziem w codziennej pracy. Takie podejście sprawia, że po pierwsze jesteśmy w stanie przygotować coś naprawdę ciekawego, dzięki zaangażowaniu odpowiedzialnych osób, które wiedzą, że przyda im się to w przyszłości, po drugie, że możemy dany produkt rozwijać dalej, ulepszać i uzupełniać, a koszt nie będzie tylko kwotą „wyrzuconą” jednorazowo, a stworzy wartość dodaną.

 

 

Doradzając naszym Klientom w ten sposób, odchodząc od niektórych pomysłów i rozwijając inne, wspólnie udało nam się stworzyć kilka HITów, które latami świetnie sprawdzają się w codziennej pracy. I przy okazji robią efekt WOW na targach! 

Zachęcamy więc do zgłębienia tematu i zaprojektowania czegoś dla własnego biznesu.

Dodaj komentarz