O CZYM PISZEMY?

2022 – podsumowanie roku

Wysłano dnia: 2.01.2023 | Komentarzy: 0

Ani się obejrzeliśmy, a kolejny rok wspólnych przygód i pracy za nami!

Tradycyjnie więc, kilka słów podsumowania.

2022 to dla itSilesia na pewno rok stabilizacji. Realizowaliśmy przede wszystkim długoterminowe projekty nastawione na stałą współpracę. Bardzo nas to cieszy, bo dzięki temu jesteśmy w stanie budować skuteczne i zgrane zespoły. 

 

A co udało nam się stworzyć?

Jednym z ważniejszych wydarzeń było niewątpliwie ukończenie projektu BellVR, czyli naszej platformy do szkoleń w wirtualnej rzeczywistości. Pierwsze duże wdrożenie za nami! To jednak nie koniec prac. Platforma jest wciąż ulepszana, opracowujemy nowe, ciekawe rozwiązania takie jak interaktywne testy. 

Kolejnym ważnym sukcesem było uruchomienie mobilnego showroomu dla Rectus Polska. Projekt, o którym kilkakrotnie pisaliśmy, był dla nas dużym wyzwaniem. Nowatorskie podejście i pomysł Klienta, niezachwiana wiara w sukces, ale też duże oczekiwania i wysoko postawiona poprzeczka przyczyniły się do stworzenia nowoczesnego i interesującego rozwiązania wykorzystującego rozszerzoną rzeczywistość do prezentacji narzędzi pneumatycznych. Raz jeszcze dziękujemy za zaufanie.

Intensywne lato zapewnił nam Famur S.A. Odbywające się po dłuższej przerwie Międzynarodowe Targi Energetyczne były jak zwykle okazją do zaprezentowania wielu nowoczesnych technologii. Zespół Famur jak zawsze chciał tego, co najlepsze i nie było mowy o żadnych półśrodkach. Były więc aplikacje AR, Hololensy, VR, platforma szkoleniowa, animacje i totemy dotykowe. Wszystko to, co lubimy najbardziej!

 

Pod koniec roku wraz z kilkoma europejskimi uniwersytetami technicznymi i firmami technologicznymi stworzyliśmy konsorcjum do realizacji projektu, którego celem jest dostarczenie nowoczesnej, skalowalnej i przystającej do dzisiejszych warunków platformy do zdalnego i hybrydowego nauczania na poziomie uczelni wyższych, w szczególności przeznaczonego do prowadzenia zajęć i laboratoriów z zakresu IoT (internet of things). Projekt jest kontynuacją prowadzonego w latach 2016-2019 IOT-OPEN.EU, którego wyniki były wielkim sukcesem (z kursów skorzystało 10 000 studentów ze 130 krajów), jednak wymagają dostosowania do nowych rozwiązań technologicznych zarówno na poziomie hardware’u jak i softwar’u. Projekt jest realizowany w ramach Programu Erasmus+ finansowanego przez Unię Europejską. Nie możemy doczekać się współpracy!

To oczywiście nie wszystkie projekty, którymi się zajmowaliśmy, bo w sumie realizowaliśmy ich w 2022 roku aż 43!

 

Dużo działo się także za kulisami. Nieustannie dążący do ulepszeń Łukasz Lipka wysyłał nas na szkolenia, konferencje i webinaria (sam też się nie migał!). Wszystko po to, by lepiej nam się ze sobą pracowało, ale także by skuteczniej realizować projekty. Udało nam się też wielokrotnie spotkać w mniej formalnych okolicznościach na licznych firmowych integracjach. Zdobyliśmy nawet symbolicznie wspólnie jeden górski szczyt, na szczęście w schronisku na wierzchołku czekały ognisko i duże dawki kalorii do uzupełnienia energii! 

 

 

itSilesia wciąż się rozwija. Mamy nadzieję, że kolejny rok przyniesie nam ciekawe projekty, dużo satysfakcji z pracy i zadowolonych Klientów. Tym bardziej że będzie to już… 15 rok na rynku! W nieustająco i dynamicznie zmieniającej się branży it bycie na czasie, znajomość najnowszych trendów i technologii jest nie lada wyzwaniem, które jednak daje mnóstwo satysfakcji i zabawy. Licząc na kolejne tak udane 15 lat wchodzimy w 2023 z nowymi projektami i pomysłami na rozwój.

Dodaj komentarz

O autorze

Łukasz Lipka
CEO

Głowa naszej rodziny. Pasjonat nowych technologii, metod zarządzania i kanapek z szynką. Doktorant na wydziale AEiI Politechniki Śląskiej.