CO STWORZYLIŚMY?

Aplikacja sprzedażowa do biura sprzedaży TDJ

Zadanie:

Stworzenie aplikacji sprzedażowej dla najnowszej i najbardziej prestiżowej inwestycji mieszkaniowej TDJ Estate na terenie Katowic – Osiedla Pierwsza Dzielnica.

Propozycja:

Aplikacja na stół dotykowy oraz konfigurator mieszkań na stronie internetowej inwestycji

Wyzwanie:

Aplikacje prezentujące inwestycje mieszkaniowe mają przede wszystkim funkcję sprzedażową. Muszą być intuicyjne, łatwe w obsłudze i zawierać komplet informacji potrzebny sprzedawcy do prezentacji, a klientowi do podjęcia decyzji – rzuty mieszkania, parametry techniczne, cenę, importowane często z wielu różnych formatów plików posiadających nieciekawą wizualnie formę.

W przypadku Pierwszej Dzielnicy i TDJ chodzi jednak także o wizerunek i prestiż.

Rozwiązanie:

Dla realizacji tego projektu zaproponowaliśmy indywidualnie zaprojektowany stół dotykowy wpisujący się swoim wyglądem w eleganckie i nowoczesne biuro sprzedaży oraz przeznaczoną na niego aplikację prezentującą całą ofertę mieszkaniową budowanego osiedla. Aplikacja została zintegrowana z systemem sprzedażowym firmy, by wszystkie zawarte w niej dane były aktualne. Dodatkowo oferta została zaprezentowana na stronie internetowej w postaci konfiguratora mieszkań.

Realizacja:

Po rozmowach z przedstawicielami klienta zaproponowaliśmy aplikację o modułowej budowie, którą można dowolnie rozbudowywać o kolejne funkcjonalności. Po wybraniu optymalnego zakresu, który satysfakcjonował klienta, przystąpiliśmy do prac.

Przede wszystkim chcieliśmy podkreślić wyjątkowość położenia inwestycji. W tym celu opracowaliśmy wcześniej zakupiony szczegółowy model 3D wycinka terenu – obszaru obejmującego kilka kilometrów kwadratowych w centrum Katowic. Na wycinku tym widoczne jest całe otoczenie inwestycji, a więc znane wszystkim Strefa Kultury, Spodek czy nowy budynek KTW. Na mapie oznaczone są również wszystkie kluczowe z punktu widzenia mieszkańca punkty takie jak szkoły, sklepy, obiekty kultury czy sportowe – łatwo sortowane dzięki zastosowanym filtrom. Ogromna ilość danych musiała zostać przez nasz zespół odpowiednio opracowana, tak by możliwe były płynne działanie i nawigacja w aplikacji.

Sam model inwestycji został przez naszych grafików bardzo szczegółowo opracowany z modeli architektonicznych dostarczonych przez projektanta – Medusa Group. Zarówno nam, jak i klientowi zależało, by budynki wyglądały naprawdę dobrze i by oddany został ich charakter. W tym celu nasi graficy spędzili kilkadziesiąt godzin nad dopracowywaniem najmniejszych detali, świateł, tekstur i elementów otoczenia.

Następnie na tak przygotowanym modelu nasz zespół programistów zaimplemetował szereg funkcjonalności, które nadają aplikacji cech użytkowych:

  • Widok poszczególnych pięter z możliwością wybrania lokalizacji mieszkania
  • Widok mieszkań w dwóch opcjach – aranżacji i rzutów
  • Porównywarkę mieszkań
  • Zestaw kilkunastu filtrów w tym m.in. wybór piętra, strony świata, powierzchni, ceny, ilości pokoi
  • Sugestie dotyczące mieszkań podobnych dostępnych na osiedlu

Aplikacja posiada również funkcje pomocne sprzedawcom takie jak synchronizacja z systemem sprzedażowym (aktualizacja statusu poszczególnych mieszkań), możliwość przesłania wybranej konfiguracji czy skrócone menu.

Wszystko to zostało ubrane w elegancki i pasujący do całości, ale przede wszystkim funkcjonalny i intuicyjny interfejs.

W ramach projektu zrealizowaliśmy także posiadający podobne funkcje konfigurator na stronie www inwestycji – https://pierwszadzielnica.pl/mieszkania/.

Rezultatem projektu, dzięki połączeniu intuicyjnych funkcjonalności, wysokiej klasy grafiki i designu, jest aplikacja, która łączy w sobie funkcje użytkową i wizerunkową.

Jeżeli szukasz rozwiązania, które mogłoby pomóc w realizacji Twoich celów lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych propozycji, skontaktuj się z nami: sales@itsilesia.com